Artist Dave Navarro

David Michael Navarro, krátko Dave Navarro je jeden z najlegendárnejších amerických gitaristov ktorý vyrastal v nemenej legendárnom meste Santa Monica (California), kde sa 7.juna 1967 narodil. Pôvodom je síce Mexičan ale španielsky ako jediný z rodiny nikdy nehovoril.
Niet divu že tento gitarový virtuóz je aj veľký lámač ženských sŕdc, veď jeho matka bola známa modelka.

Aj ked si zahral s Michaelom Jacksonom v hite „Black or White“, jeho obľúbený žáner je Alternatívny Rock, Alternatívny Metal a samozrejme Funk Rock.
Ako každý gitarista aj Dave Navarro hrával na gitarách rôznych značiek. Začínal s čiernym Gibson Les Paul, hrával aj na Ibanez RG ale finálne prišiel na to že na gitarách Paul Reed Smith sa mu hrá najlepšie. Tejto značke zostava verný dodnes, aj keď si občas brnkne na Fender Stratocaster pre ostrejší blues a funk tón.

Nad gitarovým umením Dave Navarra padla sánka aj frontmanovi Guns“n“Roses Axel Rossovi ktorý mu hodil lano a volal ho do svojej legendárnej kapely. Frajer Dave ho ignoroval, ale neskôr s Guns“n“Roses nahral niekoľko hitov.
Ako 7. ročný sa zamiloval do gitarového virtuóza Jimi Hendrixa a chcel sa mu vyrovnať. Hrával v mnohých kapelách.

Určitú dobu bol aj s Red Hot Chili Peppers s ktorou si podmanil hneď pri prvom koncerte 350 tisíc nadšených divákov na svetoznámom festivale Woodstock 94.
Dave Navarro hral aj v kapelách Jane’s Addiction, Deconstruction, Nine Inch Nails, Alanis Marissette, Marylin Manson, P.Diddy, Christina Aquilera a taktiež jednu dobu hrával aj s legendárnym bubeníkom Montley Crue menom Tommy Lee, ktorého veľkou láskou bola aj Pamela Anderson.

Spísať komplet kroniku s kým Dave Navarro hrával a účinkoval v rôznych TV shows by zabralo veľa času. Podstatou zostava že Dave je verný gitarám PRS na ktorých hravá od roku 1987. Začiatkom jari 1991 mu Paul Reed Smith navrhol spoluprácu s jeho firmou PRS Guitars.

Obaja spoločne navrhli unikátnu gitaru a pokrstili ju na „PRS Signature Navarro White Jet“. Táto gitara z mahagónu a javora ma zlatý hardware, 24.pražcov, špeciálny tónový Vintage potenciometer a 3. polohový prepínač.

Od roku 2012 sa ako tretí v poradí popri gitaristoch Carlos Santana a Tremonti pripojil k tvorcom slávnych PRS SE Signature gitár.

A na záver vám odporúčam si pozrieť nasledujúce video z NAMM Show 2008: Workshop s Davom a hudobným Inžinierom Mike RishaDave Navarro – Eleven Plugin.

Titel photos Copyright: guitarmaniauk.blogspot.com & guitarworld.com

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply