NAMM Show Anaheim 2009

Al Di Meola Prism Signature Model prvá podpisová gitara renomovaného jazzového gitaristu Al Di Meolu. Neoficiálne bola predstavená v septembri na Experience PRS 2008 v Stefensville. Okrem vysokej kvality a výborných hráčských možností je zaujímavá svojim sfarbením.

Al Di Meola bol jeden z prvých umelcov, ktorý hrá na PRS gitare a viac ako 20 rokov podporuje PRS. Modelom Al Di Meola Prism PRS Guitars ďakuje vynikajúcemu hudobníkovi za jeho pomoc pre spoločnosť.

Moder Eagle II novo aktualizovaný model je postavený na tradícii Modern Eagle. Drevo použité na výrobu je s najvyšším stupňom kvality vrchná doska kučeravý javor, zadná doska mahagón, krk a hmatník je z čierneho palisandra. Profil krku široký/hrubý, gitara má nové snímače 1957/2008, technicky vynovená, v nových farbách a s kufrom Modern Eagle.

Mira X inšpirovaná retro dizajnom patrí do série Mira. Model sa líši plochým telom, váhou, je vybavená 22 pražcami a hmatník s dĺžkou 24 ½“. Telo gitary je z africkej lipy, krk z mahagónu.

Akustické gitary modely Angelus Cutaway a Tonare Grand patria medzi prvé, ktoré sa vyrábajú priamo v Stevensville.

Luthier Steve Fischer a hráč na akustickú gitaru Ricky Skaggs spolupracovali na modeloch takmer štyri roky. Po rokoch vývoja PRS predstavuje akustické gitary s jedinečným zvukom. Výroba začína v roku 2009.

NAMM 2009 seria Sunburst s nitrocelulozovou úpravou

Na zimnej výstave NAMM 2009 boli predstavené nové modely Sunburst 22, Sunburst 245 a Smokeburst McCarty, ktoré sú so snímačmi 1957/2008 a ponúkané sú s povrchovou úpravou nitrocelulózového laku. Gitary sú ponúkané z vrchnou doskou kučeravý javor, zadná doska mahagón, profil krku široký/hrubý, krk mahagón, 22 pražcov , hmatník vykladaný vtákmi.

Smokeburst McCarty 25” dĺžka s dvojitým výrezom, kobylka stoptail, ladiaca mechanika v štýle vintage.
Sunburst 245 24-1/2” dĺžka v tvare singlecutway, kobylka stoptail, ladiaca mechanika v štýle vintage.
Sunburst 22 25” dĺžka s dvojitým výrezom a PRS tremolom.

Amps & Cabinets

Gitarové zosilovače a reproboxy po takmer štyroch rokoch spolupráce s konštruktérom a návrhárom Dougom Sewellom PRS predstavujú novú líniu gitarových zosilovačou a reproboxou.
Sewell a Smith v Anaheime predstavili zosilovače Dallas, Blue Sierra a Sewell.

Pozrite si Video PRS gitár z NAMM Show 2009 v Anaheime:

Tags: , , , , , , , , , ,

Leave a Reply