Novinky PRS.sk – August 2010

Paul Reed Smith Guitars uvádza na trh sériu gitár SE SIGNATURE, ktoré vznikli vďaka úzkej spolupráci s gitaristami Orianthi, Carlos Santana, Zach Myers zo Shinedown, upgrade Paul Allender z Cradle of Filth, Mike Åkerfeldt z Opeth a Nick Catanese z Black Label Society.
SE Signature modely charakterizujú štýl gitaristov ako hudobne tak i esteticky. SE Signature modely sa vyrábajú v Kórei a sú veľmi dobrým pomerom kvality a ceny.

Dostupné: september 2010

SE Signature Nick Catanese

Paul Reed Smith Guitars a Nick Catanese postavili gitaru hodnú Nickovej prezývky „Evil Twin“. Gitara sa vyrába iba v čiernej farbe s červeným lemovaním, ktoré prechádza celým telom, krkom a hlavou gitary. Extra mohutné mahagónové telo zdobí biely znak „Evil Twin“. Mahagónový krk s ebenovým hmatníkom je bez vykladania, osadený 22 jumbo pražcami. Nastaviteľnú kobylku TonePros dopĺňajú snímače EMG 81 & 85 osadené v červenom ráme čo dopĺňa celkové estetické požiadavky Nicka Catanesa.
Ďalšie funkcie gitary doplňujú hlasový a tónový potenciometer a trojpolohový prepínač.

Dostupná: september 2010

SE Signature Orianthi

Model SE Orianthi je prvý signature model, ktorý nesie meno gitaristky.
Vychádza z klasického modelu SE Custom 24 s drobnými odchýlkami ako je použitie dreva Korina na zadnú stranu tela gitary, farebné vyhotovenie, použitie perleťového vykladania hmatníka PRS vtákmi doplnené znakom „O“ na 12 pražci.
Predná doska tela gitary a krku sú javorové s ebenovým hmatníkom, profil krku je široký/tenký. Model SE Orianthi dopĺňa PRS tremolo, výškový snímač SE HFS Humbucker a basový snímač SE Vintage Humbucker. Model sa vyrába iba vo farebnej kombinácii červená predná doska, zadná doska a krk naturálna.
Talentovaná gitaristka Orianthi pochádza z Austrálie, zahrala si s hudobnými legendami ako Carlos Santana, Steve Vai, ZZ Top, Michael Jackson s ktorým pripravovala jeho posledný koncertný program. Mladá austrálska gitaristka Orianthi hrá na Paul Reed Smith gitarách od roku 1997.

Dostupná: september 2010

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply